Oblicza Afryki

Nie było mnie tutaj ostatnio, ale   pierwszy raz od długiego czasu po prostu odpoczywałam. Wędrując po krajach Azji rozmyślałam o Afryce. Rozmawiałam o Afryce z ludżmi, których spotykałam na swoim szlaku. I nagle uświadomiłam sobie,  że  tutaj przedstawiam kraje afrykańskie jedynie z jednej strony, tej biedniejszej. Można by , na podstawie moich wpisów wyciągnąć błędne wnioski, że Afryka się nie zmienia.

Afryka jest różna, można powiedzieć, że jest Afryka: A, B, C. Afryka A- to Afryka bogatych ludzi, zamkniętych w swoich bogatych enklawach, nie interesująca się życiem innych ludzi, zwykle są to elity władzy.  Afryka B, to Afryka ludzi wykształconych, średniozamożnych, którym nie jest obcy los biedniejszych od siebie , pragną zmian i aktywnie działają na tej arenie , oraz Afryka C- to ciągle biedna Afryka, z brakiem dostępu do wody, z brakiem dostępu do edukacji. To ludzie, do których skierowana jest moja pomoc i zwykle o nich tutaj piszę.

Ktoś mi niedawno powiedział, że skoro nie można pomóc wszystkim czy jest sens pomagania garstce?  Uważam, że jeśli można pomóc choć jednej osobie, to warto podjąć wysiłek. Nasze życie zależy od tego, jakich ludzi spotykamy na naszej drodze: dobrych, lub  nieżyczliwych. To samo dotyczy mieszkańców Afryki. Pomagając jednemu dziecku zmieniamy jego życie . Jego życie w przyszłości będzie lepsze. Jeśli nauczy się czytać i pisać, osiągnie więcej niż jego niepiśmienni rodzice. Jeśli nauczy się szyć na maszynie- zarobi na swoje utrzymanie. Trzeba takiemu dziecku dać szansę, warto.

„Nawet  najmniejsza  pomoc  jest  lepsza  od największego współczucia”    Władysław Loranc

 

Duże miasta zazwyczaj tętnią życiem i są zdecydowanie bogatsze od prowincji, jednak na ich obrzeżach jak zawsze wyrastają slumsy. Akra, Yaunde, Kampala, Entebbe – to miasta z wyglądu dorównujące europejskim , jednak im coraz bardziej oddalamy się od stolicy zazwyczaj pojawia się ta prawdziwa Afryka, o której tutaj zawsze piszę. Gliniane domy pokryte strzechą z trzciny, czasem z blachy falistej. To wsie bez dostępu do zdrowej wody, to dzieci  pozbawione dzieciństwa, pracujące od najwcześniejszych lat, bez możliwości zmiany swojego życia. To do takich ludzi skierowana jest moja pomoc, zaś  nasza Fundacja Dzieci Afryki realizuje wiele programów i projektów jak np : Adopcja serca, Bilet do świata, Leki dla afrykańskiej apteki i wiele wiele innych. Gdyby ktoś z Państwa chciał wspomagać na odległość dziecko, opłacać jego naukę   , czy to w adopcji serca, czy w innym programie zapraszam zainteresowanych do ewentualnego zapoznania się z naszą działalnością:

http://dzieciafryki.com/programy-pomocy/

 

Zbliża się czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym, gdybyście Państwo chcieli wesprzeć moją działalność byłabym wdzięczna w imieniu moich podopiecznych-pacjentów żyjących daleko  w afrykańskich wioskach, pozostawionych samych sobie , bez jakiegokolwiek dostępu do opieki medycznej.

Za tzw 1 % kupuję leki i środki czystości.Rozliczenie zawsze dostępne jest na stronie fundacji-do wglądu

Nie pobieram z Fundacji żadnego wynagrodzenia.Bilety i utrzymanie w czasie misji pokrywamy z własnych środków.

 

Nie bądźmy obojętni!
Podzielmy się 1 procentem podatku
z ubogimi mieszkańcami Afryki!
KRS 0000331212

cel szczegółowy: „Dermatolog dla Afryki”

 

 

Reklamy

Informacje o dermatologdlaafryki

dermatologdlaafryki@o2.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Oblicza Afryki

 1. Wichrowe108 pisze:

  Co prawda działam w podobnym stowarzyszeniu, na rzecz pomocy, ale ujmuje mnie Twoja konsekwencja, wytrwałość w realizacji celów. Wesprę.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Andrzeju-dziękuję 🙂

  Polubienie

 3. goldenbrown pisze:

  Nikt z nas nie jest wszechmocny, nie uratuje całego świata, ale zawsze można pomóc choć jednej osobie, dlatego trzeba działać i nie zrażać się przeciwnościami. Też wesprę fundację.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Goldenbrown-Dziekuje 👍🏼

  Polubione przez 1 osoba

 5. goldenbrown pisze:

  Cegiełka wysłana na program D4 Dermatolog Dzieci Afryki.

  Polubione przez 2 ludzi

 6. wg108 pisze:

  Wysłane na program D4 Dermatolog Dzieci Afryki.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s