Klinika misyjna w Wiaga

wiaga1

mapa_ghanaProgram wsparcia kliniki misyjnej św. Łukasza w miejscowości Wiaga, na dalekiej północy Ghany. Placówkę prowadzą polskie misjonarki ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego.

Mieszkamy na sawannie, gdzie klimat jest bardzo surowy. Trudno tutaj o utrzymania higienicznego trybu życia – pisze do fundacji s. Beata Grodź. Większość ludności to rolnicy a ich domy zbudowane są z gliny. Śpią na ziemi, używając tylko mat. Stąd dostęp różnego rodzaju insektów powodujących infekcje przez ukąszenie. Jest to najczęstsza przyczyna  chorób pacjentów naszej kliniki.

Przychodnie i szpitale w Ghanie borykają się obecnie z wielkim kryzysem i długami, gdy chodzi o płacenie za leki. Tutejszy Narodowy Fundusz Zdrowia nie wypłaca na czas należytych pieniędzy. Obecna zwłoka sięga 9 miesięcy!

Apelujemy do wszystkich, by wsparli nas w zakupie maści  „hydrokortyzonowej” czy maści „Tripleaction carem”. Nasza klinika nie jest w stanie finansowo podołać wszelkim wyzwaniom, a szczególnie w zakupie leków dermatologicznych.

Sytuacja kliniki jest krytyczna, ale próbujemy ją utrzymać, by mogła świadczyć podstawowe usługi. W tym momencie ośrodek nie ma lekarza. Diagnozy, które stawiają nasi pielęgniarze i pielęgniarki to infekcje skóry, cellulitis, ciała obce i różnego rodzaju rany.

DZIECI AFRYKI za pośrednictwem o. Mariusza Pacuły SVD przekazały 200 EUR z 1% podatku przeznaczonego na projekt „Dermatolog dla Afryki”.

Dziękujemy za wszelką pomoc
poprzez wsparcie pracy kliniki w Wiaga:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: G6 – klinika misyjna w Wiaga

Reklamy

Informacje o dermatologdlaafryki

dermatologdlaafryki@o2.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Klinika misyjna w Wiaga

  1. Wichrowe108 pisze:

    A co tam! Się dokładam.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Andrzej, dziękujemy 🙂 Mam nadzieję,ze jeszcze trochę i staniesz się naszym wolontariuszem 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s