1 listopada

Dziś wyjątkowy dzień, niebawem wyruszymy na cmentarze odwiedzić naszych bliskich. Lubię ten czas. Czas zadumy nad życiem i przemijaniem.A jak jest w Afryce? Inaczej 🙂  Jeśli śledzicie moje wpisy to już wiecie,  że cmentarzy np.w Kamerunie nie ma,bliscy chowani są przed domem. Nagrobki służą póżniej do suszenia bielizny, do zabaw dzieci, a i czasem koza na nich poskacze.

Od rana porządkuję leki i próbuję je jakoś umieścić w dwóch walizkach, a nie jest to łatwe ponieważ, oprócz leków biorę przecież swoje rzeczy, ubrania, buty i takie tam….Na szczęście mydło dla tych biednych kobiet, podejrzanych o czary, wygnanych ze wsi , kobiet, które zamierzamy przebadać i którym zamierzamy pomóc na ile będziemy mogli, kupię na miejscu. A to stanie się dzięki darczyńcom, którzy dokonali wpłat na konto fundacji ze wskazaniem dla ” dermatologa”, którym w imieniu tych kobiet  dziękuję. Gdyby nie Wy Kochani Darczyńcy wielu rzeczy nie udałoby się dla nich zorganizować. Może to dla nas tutaj, w Polsce, brzmi  dziwnie, ale mydło dla najbiedniejszych z biednych jest wielkim skarbem tam w Afryce, w buszu i mam nadzieję, że uda mi się kupić każdej z tych kobiet po dużym kawałku szarego mydła.Przypominam, że koszty wyjazdu ponoszą sami wolontariusze.Sami kupujemy sobie bilety lotnicze, pokrywamy koszty pobytu i wyżywienia przy wsparciu misjonarzy.

 

 

Łatwo nie jest, ale nie ma opcji, że się nie da. Wszystko MUSI udać się spakować. 🙂

Reklamy

Informacje o dermatologdlaafryki

dermatologdlaafryki@o2.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s