Moja Uganda

2

Moja misja dermatologiczna dobiegła końca.Kiedy leciałam do Afryki byłam pełna niepokoju,teraz wiem,że lekarze są tam bardzo potrzebni.Potrzeby zdrowotne tamtejszej ludności są duże.Spotykałam się na każdym kroku z chorobami, z którymi w Polsce mam do czynienia raz na 5 lat.Najbardziej do serca,jak zawsze przypadły mi dzieci,to one,niezaleznie od warunków w jakich żyją są uśmiechnięte i radosne.A warunki w Afryce nie są łatwe.Brak wody-to chyba podstawowa bolączka wszystkich.Jesli dziecko( obowiazkiem dziecka jest przynosić wodę do domu) przyniesie ze żródła,czy studni odległej od domu kilka kilometrów wodę,baniak dziesięciolitrowy-to czy to może wystarczyć, by cała liczna rodzina miała co pić, w czym uprać ubrania i jeszcze na koniec umyć się? Ziemia jest spalona słońcem,czerwona i trudno cokolwiek na niej uprawiac,zważywszy,że jedynym narzędziem jakie ci ludzie posiadaja to motyka. Pora deszczowa daje ulgę, ale po niej znów jest pora sucha,podczas której wszystko wysycha do ostatniego żdżbła trawy.Afryka zmienia optykę patrzenia na świat.Mnie też zmieniła.
Nie byłoby mojej misji,gdyby nie wsparcie tak wspaniałych ludzi jak pani Martyna Smentek,Edyta Sołtysiak,pani Danusia Madejska-Wróbel,Joanna Zapęcka,pan Dawid Ptaszek,Wojtek Kotarba,Agnieszka Wiewióra,Nina Piłat,pani Agata Borodziej,Robert Noga-prezes fundacji Dzieci Afryki i wielu innych moich przyjaciół i rodziny,którzy każdego dnia okazywali mi swoje wsparcie.Nie byłoby mojej misji,gdyby nie Zakon Franciszkanów w Ugandzie i ksiądz Marek Warzecha,który każdego dnia razem z nami niósł pomoc chorym,pomagał w badanich. Nie byłoby mojej misji,gdyby nie franciszkanin brat Piotr Gorący,któremu zwdzięczami bardzo wiele a szczególnie opiekę logistyczną i bezpieczeństwo.Dziękuję polskiej polonii w Kampali za okazaną pomoc, a szczególnie,Robertowi,Piotrowi i Waszkowi-z Czech,za zapeniwnie nam bezpieczeństwa i opiekę w Kampali.
Dziekuję Iwonie Flipeckiej i Agnieszcze Lembowicz za obecność przy moim boku każdego dnia,dobry humor i pogodę ducha,oraz ogromną wrazliwośc na potrzeby innych ludzi.

Życzę wszystkim,odwiedzającym tutaj to miejsce zdrowych i spokojnych Świąt i udanego Śmigusa-Dyngusa. .Emotikon wink

****

cała relcja z podróży jest na stronie facebooka ,zapraszam https://www.facebook.com/pages/Dermatolog-dla-Afryki/579623375493130

Zdjęcie użytkownika Dermatolog dla Afryki.
DSC00690
·
 10
Reklamy

Informacje o dermatologdlaafryki

dermatologdlaafryki@o2.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Moja Uganda

 1. Wichrowe108 pisze:

  Radosnej Wielkanocy Ci życzę! Już w domu?

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Andrzej-I dla Ciebie zdrowych i spokojnych Świąt.
  Tak,już w domu.Pozdrawiam .

  Polubione przez 1 osoba

 3. Wichrowe108 pisze:

  Jak znajdziesz wolną chwilę napisz proszę jak wyglądała podróż, dotarcie na miejsce. O tym jak tam żyje się ludziom.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s