Pierwsze kroki w fundacji.

Chęć wyjazdu do Afryki do pracy w ramach wolontariatu,drzemała we mnie od zawsze, jednak do konkretnego działania zachęciła mnie dopiero notatka Konrada Rylskiego-„Dentysty w Afryce”,którą przeczytałam w ubiegłym roku w jednym z archiwalnych numerów Gazety Lekarskiej.Podał w niej link do fundacji,z którą współpracuje.Zapisałam na małej karteczce adres i wieczorem w zaciszu domowym weszłam na wskazaną przez Konrada stronę.W ten sposób po raz pierwszy zetknęłam się z Fundacją Dzieci Afryki. Miesiąc póżniej poznałam jednego z założycieli fundacji Roberta Nogę  oraz wspaniałych wolontariuszy.Pierwsze spotkanie odbyło się w siedzibie Rzecznika Praw Dziecka na Powiślu.Od początku wiedziałam,że chcę leczyć dzieci w Afryce,jednak od nieśmiałych myśli do konkretnych decyzji minęło następnych kilka miesięcy.Dlaczego tak długo?Pewnie dlatego,że boję się malarii i innych chorób tropikalnych.Musiałam psychicznie dojrzeć i oswoić się z ryzykiem.Aktualnie jestem w trakcie szczepień i przygotowywania się do wyjazdu razem z Konradem,Agnieszką Lembowicz i Iwoną Filipecką okulistką,która razem z Agnieszką,w Afryce( podobnie jak Konrad) była już kilka razy i przebadała wzrok setkom dzieci  a także rozdała potrzebującym okulary .

🙂

Reklamy

Informacje o dermatologdlaafryki

dermatologdlaafryki@o2.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Pierwsze kroki w fundacji.

  1. goldenbrown pisze:

    Jestem pod wrażeniem!! To nie podróż, to wyzwanie! podziwiam Cię, jak i innych lekarzy, którzy jadą z pomocą medyczną do Afryki, nie patrząc na warunki, jakie tam zastaniecie, na przeróżne niebezpieczeństwa. To ogromne przedsięwzięcie!

    Polubienie

  2. Goldenbrown-Eee,nie przesadzaj.:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s